رای گیری مرحله 5 انتخابات مجلس UP 2022: در اینجا دستورالعمل های مربوط به Covid-19 است که رای دهندگان باید در اتاق های رای گیری از آنها پیروی کنند.


دهلی نو: رأی گیری برای مرحله پنجم انتخابات مجلس اوتار پرادش از امروز (27 فوریه 2022) آغاز شد. مرحله پنجم رای گیری 61 حوزه انتخاباتی در 12 ناحیه ایالت را پوشش می دهد.

این مناطق عبارتند از: سلطانپور، چیتراکوت، پراتاپگر، کاوشامبی، پرایاگراج، بارابانکی، بحرایچ، شراوستی و گوندا. حدود 2.24 کرور نفر واجد شرایط رای دادن در این مرحله هستند. رای گیری مرحله پنجم رای گیری اوتار پرادش از ساعت 7 صبح آغاز شده و تا ساعت 18 ادامه دارد.

کمیسیون انتخابات پروتکل های مختلفی را برای رای دهندگان و مسئولان انتخاباتی به منظور مهار شیوع کووید-۱۹ اعلام کرده است. EC به مقامات دستور داد تا مطمئن شوند که اقداماتی مانند ضدعفونی‌کننده‌ها، اسکنرهای حرارتی، صابون، ماسک‌ها، محافظ‌های صورت و دستکش و غیره در مراکز رای‌گیری در دسترس است.

در این دستورالعمل، EC اعلام کرد که بیش از 1000 رای دهنده اجازه ندارند در یک اتاق رای رای دهند. اتحادیه اروپا همچنین زمان رای‌گیری را یک ساعت تمدید کرده است و رای‌دهندگان باید از ماسک، دستکش و ضدعفونی دست‌های خود استفاده کنند.

سایر SOPها مانند فاصله گذاری اجتماعی، سیستم توکن برای جلوگیری از ایجاد صف و تسهیلات اختیاری رای گیری پستی نیز در محل های رای گیری اجرا خواهد شد.

دستورالعمل‌های Covid-19 برای انتخابات مجلس را در اینجا بررسی کنید:

1. رأی دهندگانی که علائم مرتبط با کووید-19 دارند، حق امتیاز خود را در آخرین ساعت نظرسنجی امروز اعمال خواهند کرد.

2. برای رای دهندگانی که علائم مرتبط با کووید را دارند کیت های PPE برای ایمنی آنها ارائه می شود.

3. پس از رای گیری در EVM-VVPAT، رای دهندگان باید دستکش استفاده شده را در سطل زباله بیندازند و دست های خود را قبل از خروج از حوزه رای گیری ضدعفونی کنند.

4. در صورتی که دمای یک رای دهنده کووید منفی بالاتر از حد استاندارد تعیین شده باشد، به آنها ژتون داده می شود تا در آخرین ساعت رای گیری بیایند و رای دهند.

5. هیچ ابزاری به داخل صندوق رای گیری مجاز نخواهد بود.

6. رای دهندگان باید با حفظ فاصله فیزیکی 6 فوت در صف بایستند.

با پایان رای گیری در روز یکشنبه، اوتار پرادش به 292 کرسی از مجموع 403 کرسی مجلس رای خواهد داد. دو مرحله آخر انتخابات در روزهای 3 و 7 مارس برگزار می شود و شمارش آرا در 10 مارس انجام می شود.

تلویزیون زنده
تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم