شطرنج مسترز تاتا استیل: آر پراگنانانداا ویدیت گجراتی را شکست داد، مگنوس کارلسن همچنان برتری خود را حفظ کرد.


استاد بزرگ جوان هندی آر پراگنانانداا در مسابقات شطرنج تاتا استیل مسترز در مسابقه شطرنج دور دهم ماراتن بر هموطنش ویدیت سانتوش گجراتی پیروز شد. پراگنانانداا 16 ساله (اوت 2612) در اواخر روز چهارشنبه در یک بازی واریاسیون کلاسیک نیمزو-هندی، رگبار سه شکست خود را متوقف کرد تا گوجراتی با امتیاز بالاتر (اوت 2727) را در 78 حرکت شوکه کند.

گجراتی که تا دو دور پیش در صدر جدول قرار داشت با 5.5 امتیاز به رده چهارم مشترک سقوط کرده است. از سوی دیگر، پراگنانانداا به 3.5 امتیاز ارتقا یافت اما در جایگاه سیزدهم ایستاد. در حالی که تمام بازیکنان گروه پیشرو بازی های خود را در دور 10 به تساوی کشیدند، مگنوس کارلسن شماره 1 جهان همچنان با هفت امتیاز در صدر جدول رده بندی باقی ماند.

کارلسن و سرگئی کاراکین امسال یکی از کوتاه ترین بازی های تورنمنت را انجام دادند که تنها 16 حرکت به طول انجامید. آنیش گیری ستاره هلندی موفق شد یان کریستوف دودا (لهستان) را به تساوی بکشاند و با 6.5 امتیاز به رده دوم صعود کند.

برندگان آن روز شامل ریچارد راپورت بودند که از فابیانو کاروانا برتری یافت، آندری اسیپنکو که جوردن ون فارست را شکست داد و نیلز گراندلیوس از سوئد که با شکست دادن دانیل دوبوف، پیروزی کشورش را تضمین کرد.

در رویداد چلنجرز، جنرال موتورز هندی، آرجون اریگایسی، با تساوی مقابل پولینا شووالووا (روسیه) برتری دو امتیازی خود را در زمین حفظ کرد. او 8.5 امتیاز دارد در حالی که نزدیکترین رقیب او – تایلندی دای ون نگوین و جوناس بوهل بجر 6.5 امتیاز دارند.

سه دور دیگر در هر دو رویداد Masters و Challengers باقی مانده است.

جدول رده بندی بعد از دور دهم:

1. مگنوس کارلسن 7 امتیاز; 2. آنیش گیری 6.5; 3-4. شاخریار ممدیاروف و ریچارد راپورت 6; 5-7. ویدیت گجراتی، سرگئی کاراکین و آندری اسیپنکو 5.5; 8. فابیانو کاروانا 5; 9-10. Jan-Krzysztof Duda و Jorden Van Forest 4.5; 11. سام شانکلند 4; 12-13. Daniil Dubov و R Praggnanandhaa 3.5; 14. نیلز گراندلیوس 3.Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین ناخن کار تبریزPurchase guideبهترین مشاور کنکوراخبار جدیدBuyاجاره ماشین کیشdigital currency tutorialبهترین تالار عروسی اصفهانdigital currency channel