“عملیات گانگا با تجهیزات کامل!”: اسکیندیا با سفیر هند در رومانی، مولداوی برای بحث در مورد مسائل عملیاتی برای تخلیه دیدار می کند.


بخارست: جیوتیرادیتیا سیندیا، وزیر هوانوردی غیرنظامی، که به عنوان فرستاده ویژه منصوب شده توسط دولت هند بر تلاش‌های تخلیه اتباع هندی سرگردان در اوکراین نظارت می‌کند، روز چهارشنبه (به وقت محلی) با راهول شریواستاوا، سفیر هند در رومانی و مولداوی دیدار کرد تا در مورد مسائل عملیاتی گفتگو کند. برای تخلیه و برنامه پرواز از بخارست و سوچاوا در روزهای آینده.

“با سفیر هند در رومانی و مولداوی، Sh Rahul Shrivastava Ji ملاقات کردم تا در مورد مسائل عملیاتی تخلیه و برنامه پرواز از بخارست و سوچاوا در روزهای آینده گفتگو کنیم. #OperationGanga با تجهیزات کامل!” اسکیندیا توییت کرد.

وزیران اعلام کردند که مرزهای مولداوی برای دانشجویان ورودی هندی باز شده است و مذاکرات برای ایجاد مقدمات سفر آنها به بخارست برای پرواز به هند در حال انجام است.

وی در توییتی نوشت: “مرزهای مولداوی برای دانشجویان هندی ورودی باز شده است. ترتیبات مناسب سرپناه و غذا انجام خواهد شد. مذاکرات برای ایجاد مقدمات سفر آنها به بخارست برای پرواز به هند ادامه دارد.”

پیش از این، اسسیندیا که بر تلاش‌های تخلیه اتباع هندی در رومانی و مولداوی نظارت خواهد کرد، با دانشجویان هندی که منتظر پروازهایشان در فرودگاه بخارست بودند ملاقات و تعامل کرد و به آنها اطمینان داد که آنها را سریع از پایتخت رومانی ترک خواهند کرد.

“با دانشجویان هندی که منتظر پروازهای خود در فرودگاه بخارست بودند، ملاقات و تعامل کردم. غرق در شور و هیجان آنها و نگران اضطراب آنها در بحبوحه روزهای سخت. با این حال، به آنها اطمینان دادم که سریعا از بخارست خارج می شوند. نخست وزیر نارندرا مودی جی و تمام هندوستان دچار مشکل شده اند. پشتشون!” او توییت کرد.

پس از آغاز عملیات نظامی نیروهای روسیه در اوکراین در 24 فوریه، دولت هند «عملیات گانگا» را برای بازگرداندن اتباع هندی سرگردان از اوکراین درگیر درگیری آغاز کرد.

به عنوان بخشی از ماموریت “عملیات گانگا”، پروازهای ویژه بدون هزینه انجام می شود. اولین پرواز تخلیه از این قبیل با 219 تبعه هندی سرگردان در اوکراین در 26 فوریه در بمبئی فرود آمد.

تاکنون چندین پرواز از این دست در هند فرود آمده است. نیروی هوایی هند (IAF) نیز به تلاش های دولت برای تخلیه ملحق شده است زیرا هواپیمای ترابری C-17 آن در ساعات اولیه صبح چهارشنبه از پایگاه هوایی هندان در نزدیکی دهلی نو به سمت رومانی حرکت کرد.

مراکز کنترل 24×7 برای کمک به تخلیه اتباع هندی از طریق گذرگاه های مرزی با لهستان، رومانی، مجارستان و اسلواکی ایجاد شده است. یک مسیر جدید از طریق مولداوی باز شده است و یک تیم MEA نیز اکنون در آنجا مستقر است و عملیاتی است. این تیم به تخلیه هندی ها از طریق رومانی کمک خواهد کرد.

یک حساب کاربری اختصاصی توییتر (@opganga) برای کمک به عملیات Ganga راه اندازی شده است. سفارت هند در کیف به شهروندان هندی توصیه کرده است که بدون هماهنگی قبلی با مقامات دولتی در پست های مرزی به هیچ یک از پست های بازرسی مرزی حرکت نکنند.

در تلاشی برای تقویت تلاش‌های تخلیه، دولت هند چهار فرستاده ویژه را منصوب کرد که بر عملیات تخلیه هندی‌های سرگردان در کشورهای همسایه اوکراین نظارت خواهند داشت. وزیر اتحادیه نفت و گاز طبیعی هاردیپ سینگ پوری بر تلاش‌های تخلیه در مجارستان، وزیر حقوق اتحادیه در اسلواکی، ژنرال VK سینگ در لهستان و وزیر هوانوردی غیرنظامی جیوتیرادیتیا سیندیا به رومانی و همچنین به مولداوی خواهند رفت. .

نخست وزیر نارندرا مودی تاکنون جلسات متعددی را برای بررسی تلاش های جاری تحت عملیات گانگا برای بازگرداندن هندی های سرگردان در اوکراین برگزار کرده است. او همچنین گفته است که هند به افرادی از کشورهای همسایه و کشورهای در حال توسعه که در اوکراین سرگردان هستند و ممکن است به دنبال کمک باشند، کمک خواهد کرد.

در همین حال، هارش واردان شرینگلا، وزیر امور خارجه، روز سه‌شنبه اعلام کرد که تمامی اتباع هند کیف را ترک کرده‌اند و نزدیک به 60 درصد از هندی‌های ساکن اوکراین تاکنون کشور را ترک کرده‌اند.

او گفت که از حدود 20000 شهروند هندی در اوکراین، 60 درصد از زمان صدور اولین مشاوره توسط دولت، کشور را ترک کرده اند.

شرینگلا گفت: «از 40 درصد باقی مانده، تقریباً نیمی در منطقه درگیری در خارکف باقی مانده اند و نیمی دیگر یا به مرز غربی اوکراین رسیده اند یا به سمت مرزهای غربی می روند. آنها عموماً از مناطق درگیری خارج هستند».

شرینگلا با اطلاع رسانی به رسانه ها درباره تخلیه هندی ها از جمله دانش آموزان از اوکراین در پی عملیات نظامی روسیه، اعلام کرد که طی سه روز آینده، 26 پرواز برای بیرون آوردن شهروندان هندی برنامه ریزی شده است. وی گفت: به غیر از بخارست و بوداپست، از فرودگاه های لهستان و جمهوری اسلواکی نیز استفاده خواهد شد.

یک دانش آموز هندی به نام نوین شکراپا در خارکف اوکراین بر اثر گلوله باران روز سه شنبه در این منطقه جان باخت. او اهل منطقه هاوری در کارناتاکا بود.

نیروهای روسیه در ۲۴ فوریه، سه روز پس از آن که مسکو مناطق جداشده اوکراین – دونتسک و لوهانسک – را به عنوان واحدهای مستقل به رسمیت شناخت، عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کردند. چندین کشور از جمله انگلیس، آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا عملیات نظامی روسیه در اوکراین را محکوم کرده و مسکو را تحریم کرده اند. این کشورها همچنین به اوکراین قول داده اند که با کمک نظامی برای مبارزه با روسیه کمک کند.

ایالات متحده، کانادا و متحدان اروپایی موافقت کردند که بانک های کلیدی روسیه را از سیستم پیام رسانی بین بانکی، سوئیفت حذف کنند، که به این معنی است که بانک های روسی نمی توانند به طور امن با بانک های خارج از مرزهای روسیه ارتباط برقرار کنند. رئیس جمهور پوتین همچنین فرمانی را در مورد اقدامات ویژه اقتصادی علیه ایالات متحده و متحدانش امضا کرده است.

به گفته آژانس پناهندگان سازمان ملل، جنگ در اوکراین تاکنون بیش از 500 هزار نفر را به سراسر مرزهای این کشور سوق داده است.

واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد در نشست اضطراری مجمع عمومی سازمان ملل متحد در 28 فوریه گفت که روسیه هیچ برنامه ای برای اشغال اوکراین ندارد.

در 28 فوریه، مذاکرات بین هیئت های روسیه و اوکراین در منطقه گومل بلاروس برگزار شد و قرار است دور دیگری از مذاکرات در 2 مارس برگزار شود.

تلویزیون زندهAria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین ناخن کار تبریزPurchase guideبهترین مشاور کنکوراخبار جدیدBuyاجاره ماشین کیشdigital currency tutorialبهترین تالار عروسی اصفهانdigital currency channel