فراخوان شناسایی شرکتهای معتمد ارئه کننده خدمات مالیاتی حسابداری دات کام hesabdarycom@

تهیه و تنظیم گزارشات مدیریتی، تحریر و پلمپ دفاتر قانونی و کلیه مواردی که شما در مجموعه خود بدان نیاز دارید. این جرائم به دلیل آگاهی نداشتن کافی واحدهای مالی و حسابداری آن شرکت‌ها از قانون و دستورالعمل‌های مالیاتی است. بر اساس مطالب مذکور بسیاری از مدیران حساسیت این امر را درک کرده اند و با برون سپاری آن‌ها به شرکت‌های خدمات مالی و مالیاتی خیال خود را تا حد زیادی راحت کرده است.

  • یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین خدمات مالیاتی تنظیم لایحه و اعتراض به انواع مالیات است.
  • از دیگر فعالیت‌های یک شرکت خدمات مالیاتی می‌ توان به تقسیط مالیات اشاره کرد.
  • ماده ۷- مرکز در صورت عدم رعایت شرایط مجوز پس از شروع فعالیت با بررسی متندات مربوطه موظف است مراتب را از طریق سامانه مکاتبات الکترونیکی حداکثر ظرف مدت پانزده روز مراتب را به شرکت معتمد اعلام نماید.
  • ماده ۲۲-  ارسال کلیه مراسلات و مکاتبات یا درخواست‌ها بین شرکت های معتمد و مرکز باید صرفا به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه مکاتبات الکترونیکی صورت می پذیرد.

این مشاغل به دلیل رونق اقتصادی این حوزه که حاصل از فروش مشتقات نفتی و پالایشگاهی است تراکنش های بالای بانکی را رقم می زنند. بدیهی است هرکجا که حرف از تراکنش های حاصل از فعالیت اقتصادی در واحد های تجاری و تولیدی باشد شرکت های حسابداری هم در آن جا تاسیس می شوند. زاهدان هم از این قاعده پیروی می کند و مانند دیگر شهر های بزگ ایران دارای موسسات حسابداری است که خدمات این حوزه را ارائه می دهند. اما تفاوتی که شرکت حسابداری در زاهدان با دیگر شهرها دارد در نوع پروژه های دریافتی آن هاست که عمدتا پروژه های مرتبط با حوزه انرژی هستند. در میان ارائه دهندگان خدمات مالیاتی هم اشخاص حقیقی و هم شرکتها فعال می باشند. در این بین شرکت ها با توجه به برتری هایی که معمولا نسبت به اشخاص حقیقی فعال در این حوزه دارند انتخاب بهتری خواهند بود.

خدمات مالیاتی به طور کلی هر اقدام قانونی در رابطه با محاسبه و پرداخت مالیات را در بر می گیرد. بسیاری از خدمات مالیاتی امروزه به صورت غیر حضوری و در سامانه اینترنتی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی tax.gov.ir انجام می گیرد. علاوه بر این، موسسات حقوقی و مالیاتی متعدد در سطح پایتخت و دیگر شهرهای کشور خدمات مالیاتی ارائه می دهند.

البته واضح است که کسی از دریافت خدمات مالیاتی یا همکاری با یک شرکت مالیاتی را موضوع بدی نمی داند اما در بسیاری از مواقع نداشتن راهنما و یا ترس از عدم اطلاعات یا آگاهی مناسب در این مسیر باعث سردرگم شدن و ابهام در کسب و کارها می شود. از طرف دیگر هزینه هایی که شرکت های خدمات مالیاتی دریافت می کنند شاید از نظر صاحبان کسب و کار ها و شرکت ها زیاد باشد و شاید واقعا بعضی از شرکت ها طلب دستمزد نا معقول جهت ارائه خدمات مالیاتی دارند. چالش و مشکلات مالیاتی اشخاص حقوقی به تنهایی و فقط به اداره امور مالیاتی ختم نمی شود. مدیر عامل اشخاص حقوقی که دارای هیئت مدیره و سهامدار هستند باید در صورت جرائم مالیاتی و پرداخت مالیات بر درآمد بیش از حد انتظار به سهامداران و هیئت مدیره معترض پاسخگو باشند و از عملکرد خود دفاع کنند. برخی از جریمه های مالیاتی و مالیات پرداختنی اشخاص حقوقی به خاطر اشتباهات مالی و مالیاتی آن ها ممکن است شرکت را در خطر ورشکستگی قرار دهد و حقوق سهامداران را به خطر اندازد.

اما در سال های اخیر تلاش جامعه حسابداران رسمی و سازمان حسابرسی، برای تطابق استاندارد های حسابداری و استاندارد های حسابرسی ایران با نظام مالی بین المللی و به روز کردن آن را شاید بتوان نکته ای امید بخش در رابطه با ورود شرکت های ایرانی به سطوح بین المللی دانست. این امر سبب شده که درآمد شرکت حسابداری در ایران بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر کشورها باشد. به عنوان مثال دوبی یکی از تجاری ترین مناطق نزدیک ایران است و تعداد بسیار زیادی از موسسات بین المللی درآنجا شعبه دارند.

شرکت حسابداری یا Accounting Firm ( اکانتینگ فیرم ) یک اصطلاح رایج است که عموم مردم برای نامیدن موسسه حسابداری و مجموعه حسابداری و شرکت حسابداری بکار می برند. شرکت حسابداری برای گروهی از افراد خبره در زمینه حسابداری استفاده می شود که در قالب یک گروه آماده ارائه کلیه خدمات حسابداری برای اشخاص حقیقی و حقوقی هستند. این نوع از شرکت ها را معمولا در مراودات بین المللی به انگلیسی Financial Accounting Services Company ( فایننشیال اکانتینگ سرویسز کمپانی ) می نامند و این کمپانی ها کلیه خدمات مرتبط با امور مالی را ارائه می دهند. شرکتهای خصوصی و دولتی موظف به ارسال صورت معاملات فصلی خود به صورت دستی، کاغذی و یا الکترونیکی، حداکثر تا یک ماه به اداره امور مالیاتی میباشند.

افراد باید تا 15 روز بعد از پایان هر 4 فصل برای تهیه و ارائه این اظهارنامه اقدام نمایند. بر اساس مطالب قبلی مشخص شد که مدیران شرکت ها یا صاحبان مشاغل با توجه به نیاز مالیاتی خود برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی شرکت حسابداری در این ناحیه کلیک کنید دریافت می کنند. توافق کارفرما یا مدیر با متخصص مالیاتی بر سر دریافت خدمات مالیاتی صرفا صحبت بر سر هزینه یا دستمزد خدمات مالیاتی ، تنوع خدمات مالیاتی یا میزان حضور آن متخصص در شرکت یا دور کاری و… در ادامه مطالب با جزئیات و ارتباطات حوزه خدمات مالیاتی با سایر موضوعات بیشتر آشنا خواهد شد. قرار است با خواندن این مطالب، ویژگی های مرتبط به این حوزه به طور جزئی تر و تا حدی مو شکافانه مورد بررسی قرار گیرد تا درک  همه اعم از کارفرمایان و ارائه دهندگان این نوع خدمات افزایش پیدا کند. به این ترتیب بهبود ارتباط و افزایش درک هر دو طرف بر کیفیت اجرای تکالیف مالیاتی و راندمان ارائه و دریافت خدمات تاثیر مثبتی خواهد شد.

خدمات مالیاتی همیار حساب :

ماده ۲۷- شرکت معتمد مکلف است در خصوص انعقاد قرارداد با مودیان صرفا از الگوی ارائه شده توسط مرکز استفاده نماید. ماده ۵- مرکز موظف است ظرف دو هفته از تاریخ وصول درخواست صدور مجوز فعالیت، نسبت به صدور مجوز و یا اعلام عدم امکان صدور آن به همراه دلایل اقدام نماید. شرکت آریا حساب زنده رود نیز با بیش از ۲۵ سال سابقه درخشان در انجام امور مالیاتی شرکت ها، کارخانه ها و … با تسلط بر قوانین و بخش نامه های مالیاتی می تواند به راحتی کسب و کار شما را در مسیر مالیاتی صحیح قرار دهد.

همچنین شما می‌توانید با ارائه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر، سابقه خوبی را در این سازمان بدست آورید. شما برای مشاهده سوابق مالیاتی خود می‌توانید به سایت سازمان امور مالیاتی کشور مراجعه کنید. در مورد بخشودگی جرائم و تشویقات مالیاتی نیز باید بگوییم که اگر شما اظهارنامه مالیاتی خود را در زمان مشخص شده ارائه دهید، سازمان امور مالیاتی، قسمتی از مالیات تنظیم شده را تحت عنوان بخشودگی جرائم مالیاتی و یا خوش حسابی می‌بخشد. همچنین شما می‌توانید با ارائه به موقع اظهارنامه از معافیت‌های مالیاتی نیز بهره‌مند شوید. مساله ریسک مالیاتی برای شرکت ها مربوط به موضوع رسیدگی مالیاتی آن ها می باشد.

تنظیم اظهارنامه عملکرد شرکت‌ها

شما با استفاده از این لایحه می‌توانید از حقوق خود در هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی دفاع کنید. به همین دلیل بهتر است از وکیل مالیاتی برای انجام خدمات مالیاتی خود کمک بگیرید.ی‌توانید از قانون تقسیط مالیات بهره‌مند شوید. شما برای اینکه بتوانید مالیات خود را قسط‌بندی کنید باید با قوانین تقسیط مالیات آشنایی داشته باشید. اشخاص حقیقی و حقوقی تا زمانی که کد اقتصادی خود را دریافت نکرده اند، اجازه ندارند گزارش فصلی خود را با کد اقتصادی دیگران به سازمان امور مالیاتی ارائه دهند؛ چون در این صورت به میزان 10 درصد معاملات خود جریمه می شوند. با توجه به اصلاح قوانین مالیاتی، مدیران شرکت ها و صاحبان مشاغل جهت جلوگیری از جرائم مالیاتی باید درخصوص تکالیف مالیاتی و قانونی خود اطلاعات کافی داشته باشند . همانطور که اشاره شد مشاوره مالیاتی ممکن است به شیوه حضوری یا غیر حضوری انجام گیرد.

خدمات مالیاتی

این قرارداد برای مجموعه هایی مناسب است که حجم کاری شان بالا است و امور باید در حین کار به صورت مداوم بررسی گردد. بر اساس این نوع از قرارداد، اسناد و اطلاعات لازم در اختیار شرکت خدمات مالیاتی قرار می گیرد. از جمله مهم ترین خدمات مالیاتی می توان به پیگیری و دفاع از پرونده های مالیاتی اشاره کرد.

تبصره- صدور موافقت­ اصولی، صرفا به منظور شروع اقدامات اولیه جهت احراز شرایط صدور مجوز بوده و هیچ حقی به منظور دریافت مجوز فعالیت و انجام خدمات برای متقاضی محسوب نمی‌شود. هرچند تمام تکالیف مودیان در قانون مالیات های مستقیم به صورت دقیق ذکر شده است، اما مسلما درک و اجرای کامل تمامی قوانین از عهده مودیان خارج خواهد بود. وکلای مالیاتی پیشگامان حساب سالهاست که در موقعیت های دشوار در کنار مودیان بوده اند و در دفاع از مودیان کارکشته شده اند؛ آن‌ها تمامی مسیر‌ها را پیموده‌اند و به پشتوانه تجربه خود می‌توانند تشخیص دهند در هر شرایطی چه رویکردی بیشتر نتیجه‌بخش خواهد بود. یعنی زمانی که شما برای پرداخت مالیات خود دچار مشکل شده‌اید و توانایی کافی در پرداخت مالیات ندارید، می‌توانید از قانون تقسیط مالیات بهره‌مند شوید.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما