0 تا 100 نحوه اجرای سیستم گرمایش از کف هزینه تقریبی + لوازم مورد نیاز

نحوه برآورد هزینه گرمایش از کف با مشخص کردن عوامل و ابعاد مختلف پروژه تعیین می شود که در این مقاله به آنها می پردازیم . اگر اطلاعات دقیق و کاملی از مقایسه رادیاتور با سیستم گرمایش‌ از‌ کف می خواهید در این ویدئو به طور کامل به آن پرداخته ایم . مجموعه ماناست طراح و مجری گرمایش از کف در تهران و سایر استان ها برای ساختمان های مسکونی – ادارای – تجاری – ویلایی – استخر و … کلکتور گرمایش از کف به ازای هر انشعاب 100 هزار تومان رفت و 100 هزار تومان برگشت. و) آزادی عمل در دکوراسیون داخلی منزل به علت قرار گرفتن این سیستم در داخل کف زمین اثاثیه را می تواندر هر گوشه از ساختمان قرار داد. “بازرگانی حسین پور” با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه لوله و اتصالات و لوازم ساختمانی راه پر فراز و نشیبی را طی کرده و تلاش خود را برای ارایه خدمات مطلبوب به مشتریان نموده است.

  • جزئیات درخواست خود را وارد کنید تا از مناسب‌ترین متخصصان پیشنهاد قیمت دریافت کنید.
  • هواگرفتن و عدم جریان آب در سیستم یکی از دلایل عمده است که در زیر آن را شرح می دهیم .
  • این مجموعه انواع اجزای سیستم گرمایش از کف را به صورت عمده و جزئی به فروش می رساند.

در روش‌های گرمایشی معمولاً فشار هوایی که از سمت وسیله گرمایشی ایجاد می‌شود از سمت پایین به سمت بالا حرکت می‌کنند و دوباره برمی‌گردد. این موضوع موجب می‌شود تا گرد و غبار به صورت دورانی در فضای خانه به حرکت درآید. لوله پنج لایه نیوپایپ یکی از اصلی ‌ترین بخش‌های سیستم گرمایش از کف آبی است که قیمت آن نیز می‌تواند بر قیمت کل این سیستم گرمایشی تأثیر بگذارد. شما می‌توانید به منظور استعلام همه لوازم و زیر ساخت‌های مورد نیاز برای راه اندازی سیستم گرمایش از کف با کارشناسان ما در دکتر تأمین تماس بگیرید و با خرید غیر حضوری و آنلاین سفارشات خود یک خرید راحت و بدون دردسر را تجربه کنید. اگر برای اجرای سیستم گرمایش از کف ساختمان به دنبال متخصص هستید و یا حتی هنوز تصمیم نگرفته و تمایل دارید با یک اهل فن مشورت کنید، انتخاب «خدمت از ما» راه درستی برای رسیدن به هدفتان است.

اجرای نقشه گرمایش از کف مارپیچ

• استفاده از سیستم گرمایش از کف موجب جلوگیری از هدر رفتن انرژی حرارتی می‌شود. هر چقدر سیستم گرمایشی گرمای هوا را در سطوح بالاتری ایجاد کند، مقدار تبادل حرارت با هوای سرد بیشتر می‌شود و انرژی بیشتری به هدر می‌رود. از آنجایی که گرمایش در سیستم گرمایش از کف درست از پایین‌ترین بخش ساختمان ایجاد می‌شود، هدر رفتن انرژی و گرما نیز به پایین‌ترین سطح خود می‌رسد. سیستم گرمایش از کف روشی منحصر به فرد برای گرم کردن فضای ساختمان است که نحوه عملکرد آن با سایر روش‌ها کاملاً متفاوت است. در قیاس  با دو روش دیگر ، سیستم گرمایش از کف با آب گرم ( هیدرولیک) نستا ارزانتر و رایج تر میباشد. به همین دلیل  در سالهای اخیر  در سراسر دنیا بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است.

به طور کلی سیستم گرمایش از کف برای شروع کار و رسیدن به یالاترین دما، به حدود ۳۶ ساعت زمان نیاز دارد. سپس شما می‌توانید هر ۱۲ ساعت، پنج درجه گرمای سیستم گرمایشی را افزایش دهید و در طول ۳۶ ساعت به دمای ایده آل و مورد نظر خود حدود ۳۵ درجه سانتی گراد برسید. در این سیستم گرمایشی معمولاً دمای آب گرم موجود در لوله های کف خواب بین 35 تا 60 درجه سیلیسوس می باشد که درمقایسه با سایر روشهای موجود، که دمای آب بین 50 تا 70 درجه سانتی گراد است،  15 تا 35 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. در سیستم گرمایش از کف تمام سطوح کف ساختمان به وسیله لوله پوشانده می‌شود. معمولاً در هر دو روش گرمایش از کف آبی و الکتریکی با گرم شدن لوله‌هاو المنت‌ها، گرما به طور یکنواخت در سراسر ساختمان پخش می‌شود. به منظور پوشش فضای خالی بین لوله‌ها نیز از نوعی چسب مخصوص استفاده می‌شود.

در این سیستم  لوله های 5 لایه یا تک لایه از سطح زیرین کف عبور داده می شود و پس از کف سازی، با عبور آب گرم از داخل لوله ها، کف مکان مورد نظر گرم شده و در نتیجه محیط ما گرم می شود. در این مقاله سعی کردیم سیستم گرمایش از کف را در تمامی ابعاد مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانید بهترین تصمیم را برای انجام گرمایش از کف بگیرید. از آنجا که درسیستم گرمایش از کف جریان هوا به آرامی از پایین به بالا می باشد بنابراین دیوار ها تمیز می مانند. همین امر در مورد افرادی که دارای مشکلات تنفسی هستند بسیار مورد اهمیت است زیرا که محیط زندگی عاری ازهرگونه محرک خواهد شد. یکی دیگر از خصوصیات استفاده از روش گرمایش از کف که امروزه بسیار مورد توجه واقع می شود آسایش و راحتی افراد می باشد، به طوریکه آسایش و راحتی فرد در محل زندگی بدون اینکه از هر بابت دارای محدودیت باشد فراهم می شود. در سیستم  گرمایش از کف ابتدا قسمت پایین که مورد نیاز ساکنین است گرم شده  و هوا با دمای کم به بالا می رسد، که این یکی از نکات مثبت این سیستم می باشد.

قیمت سیستم گرمایش از کف

تنها کافیست به صورت رایگان در سامانه هوم سرویز ثبت درخواستنمایید تا متخصصین ما توضیحات لازم را در اختیارتان قرار دهند و شما را از هزینهها و تجهیزات مورد نیاز آگاه کنند. به علاوه استفاده از این سیستم گرمایشی و کیفیت هوای ساختمان نیز بسیار موثر است. تقریباً اکثر روش‌های گرمایشی موجب کاهش اکسیژن هوا می‌شوند؛ اما در این سیستم گرمایشی هوای شما همیشه تازه و غنی از اکسیژن خواهد بود.

یادمان باشد این سامانه یک سیستم گرمایش تابشی است و شما گرما را مثل سیستم هایی مثل رادیاتور اصلا حس نمیکنید . اگر این دو موضوع با دقت زیاد مورد بررسی و اقدام لازم قرار گیرد ، در مجموع این سیستم یک سیستم بسیار بی آزار و مطبوعی برای گرمایش ساختمان است . لوله اصلی از پکیج یا موتورخانه تا کلکتور سایز 32 هر متر طول بین 60 تا 70 هزار تومان.

به علت بالا بودن دمای هوا در کنار سقف مقدار انتقال حرارت آن به سقف از هرجای دیگر بیشتر است و این روند باعث اتلاف مقدار زیادی انرژی می شود. روش اول که توزیع حرارتی بهتری دارد, به شکل یک لوپ به دور محیط چهارضلعی چرخیده و با فاصله 30 سانتیمتر تا مرکز چهار ضلعی ادامه پیدا میکند. در مرکز  چهار ضلعی و از بین فاصله 30 سانیتمتری بین لوله های رفت خط برگشت شکل گرفته و همین طور چرخیده تا به نقطه آغاز لوله رفت برسد. سیستمهای گرمایش از كف با رشد روز افزون جمعیت و همچنین کاهش منابع سوخت انرژی، مصرف بهینه انرژی امری بدیهی می باشد. سالها بعد در کشور کره و ژاپن نیز در ساخت بناهای خود از این روش برای گرم کردن استفاده می کردند.کره ای ها دود حاصل از سوخت را قبل از خارج شدن از زیر ساختمان عبور میدادندتا کف گرم شود.

شما می توانید با تهیه فوم گرمایش از کف از مجموعه ما آن را در شیراز ، کرج ، اصفهان ، مشهد  و دیگر نقاط کشور توسط باربری دریافت نمایید. گرمایش از طریق آب گرم قدمت بیشتری دارد و به این صورت است که در مرحله ساخت خانه و یا بعد از آن در زمان تعمیرات در کف لوله هایی مقاوم کار گذاشته می شود که این لوله ها به دستگاه تولید کننده آبگرم متصل هستند. آبگرم از طریق لوله ها در تمام فضاها گردش می کند که گرما تولید خواهد شد. یکی از مشکلاتی که در اثر استفاده از وسایل گرمایشی ایجاد می‌شود تولید آلودگی در مکان نصب این وسایل است. علاوه بر آن نصب این سیستم در محیط‌های مرطوب نظیر حمام و سرویس بهداشتی موجب خشک شدن کف و عدم ایجاد کپک و قارچ می‌شود.

از جمله محصولات ارائه شده در پایپ مال به شرح زیر می باشد که برای دریافت اطلاعات از محصول و قیمت آن روی لینک محصول کلیک کنید. ابعاد این فوم و همچنین فراوانی در این سایز نسبت به موارد دیگر بیشتر می باشد. اگر از معنی دقیق این واژگان مطمئن نیستید، احتمالا باید با مدیر سرویس میزبانی خود تماس بگیرید. در صورتی که به کمک بیشتری نیاز دارید، می‌توانید در انجمن پشتیبانی وردپرس به دنبال یافتن راه‌حل باشید. سرویس MySQL که مورد نیاز وردپرس است بر روی سرویس‌دهندهٔ شما نصب نیست.

اما به هر حال این روش گرمایشی نیز همانند دیگر روش‌ها مزایا و معایبی دارد که لازم است قبل از استفاده از آن، این ویژگی‌ها را مد نظر داشته باشید. بعد از خشک شدن بتن و اجرای کف سازی مراحل اجرا و نصب سیستم گرمایش از کف به اتمام میرسد. در پاسخ به این سوال که ایا گرمایش از کف بهتر است یا رادیاتور باید بدانید که اختلافات زیادی بین این دو روش گرمایشی وجود دارد.

قبل از راه اندازی سیستم گرمایش از کف، تهیه نقشه گرمایش از کف ابتداباید توسط متخصصین طراحی شود. به طور کل این نقشه یه 4 صورت مارپیچ، دو طرفه، سهطرفه یا یو و چهار طرفه اجرا می شود. بر اساس محل مورد نظر و مساحت مکان هر کداماز این نقشه ها اجرا می شوند. از طرح مارپیچ برای اجرای گرمایش از کف راهرو، دراتاق هایی با دو دیوار سرد از طرح دو طرفه و در اتاق هایی با سه دیوار سرد از طرحسه طرفه U شکل استفاده می شود.بهترین نوع نقشه مربوط به چهار طرفه است که برای اتاق پذیرایی استفاده می شود. یکی از بزرگ ترین و اولین و معایب گرمایش از کف، مدت زمانی است که این سیستم گرمایشی برای ایجاد گرما نیاز دارد.

در این نوع سیستم برخلاف مدل بالا، دارای افت فشار کمتری است، اما مشکل امکان ایجاد جریال سیالی در تمام بخش ها را دارد. یکی دیگر از مواقعی که ملزم به نصب درز انبساطی (Expantion joint) هستیم، هنگامی است که فضای ما در یک کف یکپارچه، بیش از ۴۰ متر مربع مساحت داشته باشد یا طولی بیش از ۸ متر داشته باشیم. پس از اتمام مراحل عایق کاری لازم است برای نصب لوله ها عمل شانه گذاری انجام شود. پس گرمایش‌از‌کف با پارکت قابل انجام است منتها باید محاسبات بر مبنای این نوع کفپوش انجام گردد . میزان انتقال حرارت این مصالح تاثیر بسیار زیادی در عملکرد سیستم دارد .

همه اعضای بدن شما بخصوص پا که بیشترین فاصله را با قلب دارد همواره  گرم خواهد ماند و این برای انسان بسیار مناسب می باشد . در محل ورودی کلکتور نصب میشود تا در صورت نیاز از ورود اب به کلکتور جلوگیری کند. یکی از نکات مهم دیگر این می باشد که باید توجه بکنید که لوله اجرا شده از ابتدای مسیر تا انتها یک تکه باشد و برای جلوگیری از صدمات و نشتی های احتمالی هرگز از بوشن یا اتصالات استفاده ننمایید. ضمنا برای خرید های عمده و متراژ بالا این فوم ها به صورت دربستی به محل پروژه ارسال می شوند.

کلکتور گرمایش از کف وظیفه تقسیم آب گرم بین مدارهای گرمایش از کف را بر عهده دارد. به معنای دیگر آب گرم پکیج یا موتورخانه با یک لوله قطور وارد کلکتور شده و کلکتور آب گرم را بین مدارهای کف تقسیم می کند. گرمایش کف از جهت نحوه‌ گرم کردن فضا با دیگر روش ها (رادیاتور، فن کویل، هواساز و…) متفاوت است.

بدین ترتیب شاید مخارج هزینه رادیاتور شاید بین 5 تا 10 درصد کمتر از اجرای سیستم گرمایش از کف باشد. امروزه کمتر کسی وجود دارد که با تجهیزات گرمایش از کف و محبوبیت کارکرد این سیستم آشنا نباشد. تجهیزات گرمایش از کف تقریبا در تمامی مکان ها از جمله ساختمان های مسکونی و تجاری، فضا های باز و انواع باشگاه های ورزشی کاربرد دارد. در واقع این سیستم را می توان یکی از سیستم های گرمایشی نوین و مقرون به صرفه دانست. این سیستم به گونه ای طراحی و اجرا شده است تا نهایت آسایش، رفاه و گرما را برای مشتریان گرامی فراهم آورد. تجهیزات گرمایش از کف جایگزین بسیار مناسبی برای انواع شوفاژ و بخاری به حساب می آیند و در واقع برتری های زیادی نسبت به آن ها دارند.

عامل دومی که در قیمت کف گرمایش تاثیر گذار است مربوط اقلیم و محل جغرافیایی پروژه است . در واقع هر فضایی در ساختمان دارای یک مدار آب گرم مجزا در کف خود است که یک سر مدار به کلکتور رفت و سر دیگر آن به کلکتور برگشت متصل می شود . به این معنی که در صورتی که هر کدام از قسمت های ساختمان به میزان لازم گرم شود باید جریان آب این مدار قطع شود.

یکی از سوالات پر تکرار این سوال است که آیا این نوع گرمایش به بدن انسان آسیب میزند؟ و پزشکان آن را تایید یا رد کرده اند ؟ این موضوع را به صورت جامع در مطالب فوق شرح دادیم تا دغدغه ی شما به طور کامل رفع شود . این سه قدم جزء پکیج خدمات ماناست است که بصورت یکجا یا جزء به جزء به پروژه های ساختمانی در بالاترین کیفیت ارائه می گردد . جعبه کلکتور بسته به اندازه همراه با بست و یراق آلات در حدود 400 تا 600 هزار تومان. لوله سایز 16 برندهای ایرانی هر متر طول حدود 15 هزار تومان در مترمربع حدود 60 هزار تومان.

خرید لوله پلیکا از بهترین سایتشیر ها برقی در حالت عادی بسته بوده و در مواقع لازم و با دستور ترموستات باز می شوند. این دسته از شیر ها همان گونه که از نام آن ها مشخص است به وسیله برق با ولتاژ 220 ولت کار می کنند و نقش به سزایی در بازدهی نهایی سیستم های گرمایش از کف ایفا می کنند. هزینه نصب و راه اندازی تجهیزات گرمایش از کف تفاوت فاحشی با سایر سیستم های گرمایشی ندارد و به همین علت انتخاب اول بسیاری از افراد می باشد. سیستم گرمایش از کف چه تاثیری بر کیفیت هوای داخل ساختمان دارد؟
در این روش گرمایشی برخلاف سایر سیستم‌های گرم کننده، جریان باد گرم ایجاد نمی‌شود و همین موضوع موجب می‌شود تا هوا خشک نشود. آیا در سیستم گرمایش از کف، کف ساختمان داغ می‌شود؟
خیر مقدار گرمای کف ساختمان معمولاً از دمای بدن پایین‌تر و است و شما به هیچ عنوان با راه رفتن احساس داغی نخواهید کرد.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما